Preloader

Zespół

Cześć! Nazywam się Anna Przebinda. Jestem z wykształcenia psychologiem i psychodietetykiem. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College i jestem w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Miło mi, że tu jesteś!

Dietetyka i sport są moją pasją od lat. Założyłam poradnię po to, by pomóc innym w znalezieniu swojej „idealnej diety". Z widelcem po zdrowie działa w sieci od kilku lat, a przez ten czas udało nam się nawiązać współpracę z kilkudziesięcioma podopiecznymi, którzy sukcesywnie realizują swoje cele – poprawę zdrowia, zmianę sylwetki, lepsze samopoczucie. 

W dietetyce nie ma jednego, idealnego systemu żywienia. Dieta powinna być zindywidualizowana i dopasowana do jednostki, bo to, co jednemu pomaga, dla drugiego będzie trucizną. Znamy podejścia high carb i low carb, diety ketogeniczne, system paleo i diety samuraja, low-FODMAPs i GAPs… to nauczyło nas, że… to zależy, a diabeł tkwi w szczegółach. W pracy z podopiecznymi nie ma dla nas gotowych schematów – odpowiednią dla Ciebie dietę trzeba będzie stworzyć od podstaw kierując się Twoim celem, wywiadem żywieniowym i zbilansowanym, zdroworozsądkowych podejściem.

Pracujemy w oparciu o zasady Evidence Based Nutrition, czyli dietetyce opartej na faktach. Nie ufamy nowoczesnym trendom i chwytliwym nagłówkom – uczymy się, czytamy badania i weryfikujemy wiedzę.

Chcemy stworzyć na mapie Polski miejsce, w którym stosuje się nowoczesne zasady dietetyki, dalekie od diet 1000 kcal – miejsce idealne dla Ciebie. 

ANNA PRZEBINDA

ULUBIONY CYTAT:

Impossible is nothing.

SPECJALNOŚĆ:

Dietetyka sportowa i „załamanie metaboliczne"

KILKA SŁÓW O MNIE:

Jestem z wykształcenia psychologiem, psychodietetykiem i założycielką poradni Z widelcem po zdrowie. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College, jestem też w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Uczę się zresztą ciągle, bo dietetyka dziś przypomina smoka o wielu głowach – jeśli nie czytasz najnowszych badań, będziesz się cofał.

Szeroko pojęta dietetyka – żywność, żywienie, medycyna – są moimi pasjami od dawna. Balansując między różnymi podejściami szukam systemu, który będzie optymalny dla zdrowia. Wyznaję sportowy tryb życia – trenuję bardziej lub mniej siłowo i biorę udział w biegach górskich na dystansach ultramaratonów… z kilkoma sukcesami na koncie 😉

Niestety, jak to na kobietę przystało – mam za sobą diety niskokaloryczne, zaburzenia miesiączkowania i problemy z tarczycą. Przetestowałam na sobie każdy możliwy system żywienia, co nauczyło mnie wiele pokory – ale pozwoliło też wypracować idealny dla mnie model żywienia. Dlatego do zdrowia moich podopiecznych podchodzę bardzo indywidualnie. Plan, jaki przyjęłam, nie jest chwilową zachcianką – to styl na życie.

Nie jestem zwolennikiem diet w potocznym ich rozumieniu – wiem, że kalorie się liczą, ale wierzę, że nie trzeba ich pieczołowicie liczyć, by osiągać cele. Wierzę, że jedzenie może dostarczyć nam siły, a jeśli dodamy do niego optymalnie funkcjonującą psychikę – zapewnić satysfakcjonujące życie. Specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym na schorzenia hormonalne oraz choroby autoimmunologiczne – od niedoczynności tarczycy i Hashimoto po zaburzenia menstruacji i problemy z rekompozycją z sylwetki przy dietach niskokalorycznych. Bliski jest też temat zaburzeń, które wrzucamy do worka „zmęczenia nadnerczy". Doradzę Ci, ile jeść węglowodanów i jak komponować posiłki, by poprawić wrażliwość insulinową, zwiększyć konwersję hormonów tarczycy i uspokoić nadnercza. Współpracuję też ze sportowcami i klubami sportowymi – tak amatorami, jak i zawodowcami.

SZKOLENIA ORAZ PUBLIKACJE

  • Dietetyka (Akademia Dietetyki)
  • Dietetyka sportowa (Akademia Dietetyki Sportowej)
  • Medycyna Funkcjonalna (Functional Medicine University)
  • Nutritional Consultancy (Plaskett International Collage)
  • Psychologia, studia magisterkie (Uniwersytet Jagielloński)
  • Psychodietetyka, studia podyplomowe (WSNS Lublin)
  • Dieta autoimmunologiczna (Klub Medycyny Funkcjonalnej)
  • Dieta i suplementacja w crossfit (Barbell Kitchen)

KAROLINA DUDEK

SPECJALNOŚĆ

Zaburzenia odżywiania i zaburzenia hormonalne, odchudzanie

OSIĄGNIĘCIA

Moja przygoda i zainteresowanie dietetyką zaczęło się kilka lat temu, kiedy musiałam się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem, jakim są zaburzenia odżywiania. Poważna anoreksja, a następnie kompulsywne objadanie zabrały mi wiele, ale dały jeszcze więcej – ogromną pasję i chęć pomagania innym.

Od kilku lat nieustannie rozwijam swoją wiedzę w zakresie dietetyki i psychodietetyki – jestem w trakcie studiów na kierunku dietetyka, biorę udział w kursach, szkoleniach, czytam, oglądam i słucham ludzi o ogromnej wiedzy, zachowując odpowiedni dystans, bo jak wiadomo każdy z nas jest inny i najważniejsze jest indywidualne podejście.

I właśnie na to stawiam główny nacisk we współpracy z podopiecznymi. Każda osoba przychodzi z innym celem, innymi dolegliwościami i upodobaniami, więc uważam, że w pracy dietetyka niemożliwe jest posługiwanie się schematami. Z uwagi na drogę, którą przeszłam, wypróbowałam na sobie mnóstwo strategii żywieniowych i wiem, jak wiele zależy od odpowiednio skomponowanej diety oraz jak łatwo zgubić się w drodze po wymarzoną sylwetkę i zdrowie.

Jak nietrudno się domyślić, dziedziną dietetyki, która interesuje mnie najbardziej, są zaburzenia odżywiania, psychodietetyka i schorzenia hormonalne. Chętnie współpracuję z młodymi osobami, które pogubiły się w gąszczu dietetycznych informacji i czują, że ich relacja z jedzeniem zaczyna być niezdrowa. Jestem kopalnią kulinarnych inspiracji i moim celem jest pokazać Ci, że zdrowa dieta nie jest żadnym wyrzeczeniem i a jedzenie nie dzieli się na „dobre” i „zakazane”. Bardzo bym chciała, abyś z moją pomocą poprawił nie tylko swoją sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie i aby w Twojej głowie się poukładało. A osobom z zaburzeniami odżywiania chcę pokazać, że można z tym wygrać, zmienić podejście do jedzenia i wrócić do normalnego, szczęśliwego życia.

Znajdziesz mnie też na instagramie i blogu z przepisami.

Zamieszczane na tym blogu treści służą edukacji. nie mogą być traktowane jako profesjonalna porada lekarska, diagnostyka czy leczenie. każdy problem zdrowotny należy konsultować z lekarzem. autorzy mają na celu przedstawienie rzetelnych i wartościowych informacji, jednak nie biorą odpowiedzialności za sposób ich wykorzystywania.

Newsletter

© 2019 Z WIDELCEM PO ZDROWIE

Realizacja: Daniel Kozina