Loading...
STAWIAMY NA

PROFESJONALIZM

Cześć! Nazywam się Anna Przebinda. Jestem z wykształcenia psychologiem i psychodietetykiem. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College i jestem w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Miło mi, że tu jesteś!

Dietetyka i sport są moją pasją od lat. Założyłam tę stronę po to, by pomóc innym znaleźć optymalny system żywienia i pomóc im w realizacji celów. Z widelcem po zdrowie działa w sieci od kilkunastu miesięcy, a przez ten czas udało nam się nawiązać współpracę z kilkudziesięcioma podopiecznymi, którzy sukcesywnie realizują swoje cele – poprawę zdrowia, zmianę sylwetki, lepsze samopoczucie. Chcemy stworzyć na mapie Polski miejsce, w którym stosuje się nowoczesne zasady dietetyki, dalekie od diet 1000 kcal – miejsce idealne dla Ciebie. 

W dietetyce nie ma jednego, idealnego systemu żywienia. Dieta powinna być zindywidualizowana i dopasowana do jednostki, bo to, co jednemu pomaga, dla drugiego będzie trucizną. Znamy podejścia high carb i low carb, diety ketogeniczne, system paleo i diety samuraja, low-FODMAPs i GAPs… to nauczyło nas, że… to zależy, a diabeł tkwi w szczegółach. Dla nas nie ma złotych środków i gotowych schematów – odpowiednią dla Ciebie dietę trzeba będzie stworzyć od podstaw kierując się Twoim celem, wywiadem żywieniowym i zbilansowanym, zdroworozsądkowych podejściem.

Pracujemy w oparciu o zasady Evidence Based Nutrition, czyli dietetyce opartej na faktach. Nie ufamy nowoczesnym trendom i chwytliwym nagłówkom – uczymy się, czytamy badania, weryfikujemy wiedzę… i wyciągamy wnioski.

Anna Przebinda
ulubiony cytat
Impossible is nothing.
specjalność
Załamanie metaboliczne i zaburzenia hormonalne, dietetyka sportowa
osiągnięcia

Jestem z wykształcenia psychologiem i psychodietetykiem i założycielką Poradnii Z widelcem po zdrowie. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College, jestem też w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Uczę się zresztą ciągle, bo dietetyka dziś przypomina smoka o wielu głowach - jeśli nie czytasz najnowszych badań, będziesz się cofał. Prowadzę również szkolenia dla młodego pokolenia dietetyków w A4Academy.

Szeroko pojęta dietetyka - żywność, żywienie, medycyna - są moimi pasjami od dawna. Balansując między różnymi podejściami szukam systemu, który będzie optymalny dla zdrowia. Wyznaję sportowy tryb życia - trenuję bardziej lub mniej siłowo i biorę udział w biegach górskich. Niestety, jak to na kobietę przystało - mam za sobą diety niskokaloryczne, zaburzenia miesiączkowania i problemy z tarczycą. Przetestowałam na sobie każdy możliwy system żywienia, co nauczyło mnie wiele pokory - ale pozwoliło też wypracować idealny dla mnie model żywienia. Dlatego do zdrowia moich podopiecznych podchodzę bardzo indywidualnie.

Plan, jaki przyjęłam, nie jest chwilową zachcianką - to styl na życie. Nie jestem zwolennikiem diet i nawet w pracy z pacjentami skłaniam się ku przygotowywaniu "wskazówek żywieniowych" zamiast rozpisywaniu posiłków w gramach. Wierzę, że jedzenie może dostarczyć nam siły, a jeśli dodamy do niego optymalnie funkcjonującą psychikę - zapewnić satysfakcjonujące życie.

Specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym na schorzenia hormonalne oraz choroby autoimmunologiczne - od niedoczynności tarczycy i Hashimoto po zaburzenia menstruacji i problemy z rekompozycją z sylwetki przy dietach niskokalorycznych. Bliski jest też temat zaburzeń, które wrzucamy do worka "zmęczenia nadnerczy". Doradzę Ci, ile jeść węglowodanów i jak komponować posiłki, by poprawić wrażliwość insulinową, zwiększyć konwersję hormonów tarczycy i uspokoić nadnercza. Współpracuję też ze sportowcami i klubami sportowymi - tak amatorami, jak i zawodowcami.

szkolenia oraz publikacje
Dietetyka (Akademia Dietetyki)
Dietetyka sportowa (Akademia Dietetyki Sportowej)
Medycyna Funkcjonalna (Functional Medicine University)
Nutritional Consultancy (Plaskett International Collage)
Psychologia, studia magisterkie (Uniwersytet Jagielloński)
Psychodietetyka, studia podyplomowe (WSNS Lublin)
Dieta autoimmunologiczna (Klub Medycyny Funkcjonalnej)
Dieta i suplementacja w crossfit (Barbell Kitchen)
Iwona Wojtak
ulubiony cytat
specjalność
ZJD i choroby układu pokarmowego, autyzm, choroby autoimmunizacyjne
osiągnięcia

Od kilku lat zajmuję się zawodowo dietetyką i intensywnie szkolę uczestnicząc w warsztatach i konferencjach z zakresu dietetyki sportowej i klinicznej. Jako doradca żywieniowy współpracuję m.in. z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu oraz z Klubem Medycyny Funkcjonalnej, jestem również współwłaścicielką i dietetykiem w krakowskiej firmie cateringowej Superfood. Poza tym, studiuję psychologię - moim "konikiem" jest neuropsychologia - i jestem wieloletnią pasjonatką jeździectwa, a dokładniej ujeżdżenia. 

Specjalizuję się w dietoterapii chorób przewlekłych i "cywilizacyjnych" - szczególnie interesuje mnie rola mikrobioty jelitowej w etiologii zaburzeń psychicznych. Mam doświadczenie z pacjentami cierpiącymi na choroby autoimmunizacyjne oraz zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego (IBS, IBD, SIBO, celiakia i inne). Pracuję z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Chętnie współpracuję także ze sportowcami, zwłaszcza jeśli potrzebna jest optymalizacja diety i suplementacji pod kątem zdrowia, oraz osobami z zaburzeniami hormonalnymi. 

Dietetyk kojarzy się przede wszystkim z dążeniem do szczupłej sylwetki, niskim poziomem tkanki tłuszczowej i obsesyjnym liczeniem kalorii. Dla mnie na pierwszym miejscu jest Twoje zdrowie. Z kłopotami, o których piszę, w dużej mierze zmagałam się sama, dlatego zawsze podkreślam znaczenie szczegółowej diagnostyki i indywidualnego podejścia. Staram się być na bieżąco z aktualnymi trendami i chętnie zapoznaję się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Często bardzo krytycznie podchodzę do wszelkich "nowinek" - kluczową wagę przypisuję naukowym źródłom. W pracy z pacjentami opieram się na swoim doświadczeniu oraz zdrowym rozsądku. 

Wierzę, że ciało i psychika w pełni zdrowia mogą zaoferować Wam znacznie więcej, niż przypuszczacie: efektywność w pracy i na treningach, atrakcyjny wygląd i radość z życia – nawet, jeśli obecnie zmagacie się z poważnymi problemami.