Loading...
STAWIAMY NA

PROFESJONALIZM

Cześć! Nazywam się Anna Przebinda. Jestem z wykształcenia psychologiem i psychodietetykiem. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College i jestem w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Miło mi, że tu jesteś!

Dietetyka i sport są moją pasją od lat. Założyłam tę stronę po to, by pomóc innym znaleźć optymalny system żywienia i pomóc im w realizacji celów. Z widelcem po zdrowie działa w sieci od kilkunastu miesięcy, a przez ten czas udało nam się nawiązać współpracę z kilkudziesięcioma podopiecznymi, którzy sukcesywnie realizują swoje cele – poprawę zdrowia, zmianę sylwetki, lepsze samopoczucie. Chcemy stworzyć na mapie Polski miejsce, w którym stosuje się nowoczesne zasady dietetyki, dalekie od diet 1000 kcal – miejsce idealne dla Ciebie. 

W dietetyce nie ma jednego, idealnego systemu żywienia. Dieta powinna być zindywidualizowana i dopasowana do jednostki, bo to, co jednemu pomaga, dla drugiego będzie trucizną. Znamy podejścia high carb i low carb, diety ketogeniczne, system paleo i diety samuraja, low-FODMAPs i GAPs… to nauczyło nas, że… to zależy, a diabeł tkwi w szczegółach. Dla nas nie ma złotych środków i gotowych schematów – odpowiednią dla Ciebie dietę trzeba będzie stworzyć od podstaw kierując się Twoim celem, wywiadem żywieniowym i zbilansowanym, zdroworozsądkowych podejściem.

Pracujemy w oparciu o zasady Evidence Based Nutrition, czyli dietetyce opartej na faktach. Nie ufamy nowoczesnym trendom i chwytliwym nagłówkom – uczymy się, czytamy badania, weryfikujemy wiedzę… i wyciągamy wnioski.

Anna Przebinda
ulubiony cytat
Impossible is nothing.
specjalność
Załamanie metaboliczne i zaburzenia hormonalne, dietetyka sportowa
osiągnięcia

Jestem z wykształcenia psychologiem i psychodietetykiem i założycielką Poradnii Z widelcem po zdrowie. Studiuję Nutritional Consultancy w Plaskett Nutritional Medicine College, jestem też w trakcie uzyskiwanie certyfikatu Praktykanta Medycyny Funkcjonalnej w Functional Medicine University. Uczę się zresztą ciągle, bo dietetyka dziś przypomina smoka o wielu głowach - jeśli nie czytasz najnowszych badań, będziesz się cofał. Prowadzę również szkolenia dla młodego pokolenia dietetyków w A4Academy.

Szeroko pojęta dietetyka - żywność, żywienie, medycyna - są moimi pasjami od dawna. Balansując między różnymi podejściami szukam systemu, który będzie optymalny dla zdrowia. Wyznaję sportowy tryb życia - trenuję bardziej lub mniej siłowo i biorę udział w biegach górskich. Niestety, jak to na kobietę przystało - mam za sobą diety niskokaloryczne, zaburzenia miesiączkowania i problemy z tarczycą. Przetestowałam na sobie każdy możliwy system żywienia, co nauczyło mnie wiele pokory - ale pozwoliło też wypracować idealny dla mnie model żywienia. Dlatego do zdrowia moich podopiecznych podchodzę bardzo indywidualnie.

Plan, jaki przyjęłam, nie jest chwilową zachcianką - to styl na życie. Nie jestem zwolennikiem diet i nawet w pracy z pacjentami skłaniam się ku przygotowywaniu "wskazówek żywieniowych" zamiast rozpisywaniu posiłków w gramach. Wierzę, że jedzenie może dostarczyć nam siły, a jeśli dodamy do niego optymalnie funkcjonującą psychikę - zapewnić satysfakcjonujące życie.

Specjalizuję się w pomocy osobom cierpiącym na schorzenia hormonalne oraz choroby autoimmunologiczne - od niedoczynności tarczycy i Hashimoto po zaburzenia menstruacji i problemy z rekompozycją z sylwetki przy dietach niskokalorycznych. Bliski jest też temat zaburzeń, które wrzucamy do worka "zmęczenia nadnerczy". Doradzę Ci, ile jeść węglowodanów i jak komponować posiłki, by poprawić wrażliwość insulinową, zwiększyć konwersję hormonów tarczycy i uspokoić nadnercza. Współpracuję też ze sportowcami i klubami sportowymi - tak amatorami, jak i zawodowcami.

szkolenia oraz publikacje
Dietetyka (Akademia Dietetyki)
Dietetyka sportowa (Akademia Dietetyki Sportowej)
Medycyna Funkcjonalna (Functional Medicine University)
Nutritional Consultancy (Plaskett International Collage)
Psychologia, studia magisterkie (Uniwersytet Jagielloński)
Psychodietetyka, studia podyplomowe (WSNS Lublin)
Dieta autoimmunologiczna (Klub Medycyny Funkcjonalnej)
Dieta i suplementacja w crossfit (Barbell Kitchen)
Karolina Dudek
ulubiony cytat
specjalność
zaburzenia odżywiania, odchudzanie
osiągnięcia
Moja przygoda i zainteresowanie dietetyką zaczęło się kilka lat temu, kiedy musiałam się zmierzyć z trudnym przeciwnikiem, jakim są zaburzenia odżywiania. Poważna anoreksja, a następnie kompulsywne objadanie zabrały mi wiele, ale dały jeszcze więcej – ogromną pasję i chęć pomagania innym.

Od kilku lat nieustannie rozwijam swoją wiedzę w zakresie dietetyki i psychodietetyki – jestem w trakcie studiów na kierunku dietetyka, biorę udział w kursach, szkoleniach, czytam, oglądam i słucham ludzi o ogromnej wiedzy, zachowując odpowiedni dystans, bo jak wiadomo każdy z nas jest inny i najważniejsze jest indywidualne podejście. I właśnie na to stawiam główny nacisk we współpracy z podopiecznymi. Każda osoba przychodzi z innym celem, innymi dolegliwościami i upodobaniami, więc uważam, że w pracy dietetyka niemożliwe jest posługiwanie się schematami. Z uwagi na drogę, którą przeszłam wypróbowałam na sobie mnóstwo strategii żywieniowych i wiem jak wiele zależy od odpowiednio dobranej diety oraz jak łatwo zgubić się w drodze po wymarzoną sylwetkę i zdrowie.

Jak nietrudno się domyślić, dziedziną dietetyki, która interesuje mnie najbardziej są zaburzenia odżywiania, psychodietetyka i schorzenia hormonalne. Chętnie współpracuję z młodymi osobami, które pogubiły się w gąszczu dietetycznych informacji i czują, że ich relacja z jedzeniem zaczyna być niezdrowa. Z uwagi na to, że od kilku lat prowadzę bloga kulinarnego, jestem kopalnią kulinarnych inspiracji i moim celem jest pokazać Ci, że zdrowa dieta nie jest żadnym wyrzeczeniem i a jedzenie nie dzieli się na „dobre” i „zakazane”. Bardzo bym chciała, abyś z moją pomocą poprawił nie tylko swoją sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie i aby w Twojej głowie się poukładało. A osobom z zaburzeniami odżywiania chcę pokazać, że można z tym wygrać, zmienić podejście do jedzenia i wrócić do normalnego, szczęśliwego życia.

Znajdziesz mnie na instagramie i blogu z przepisami.